Özel İmperial Hastanesi Ve Avrasya Üniversitesi İşbirliği İle "Hemşireler : Geleceğimiz" Temalı Dünya Hemşireler Günü Etkinliği Gerçekleştirildi.

Özel İmperial Hastanesi ve Avrasya Üniversitesi işbirliği ile "Hemşireler : Geleceğimiz" temalı Dünya Hemşireler Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Özel İmperial Hastanesi ve Avrasya Üniversitesi işbirliği ile "Hemşireler : Geleceğimiz" temalı Dünya Hemşireler Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Törene Vali Yardımcısı Dr. Ali Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Trabzon Ticaret ve Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Füsun Terzioğlu, konuklar, öğretim üyeleri ve hemşirelik bölümü öğrencileri katıldı.

Özel İmperial Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi yaptığı konuşmada; “Sağlık tüm insanlar için zorunlu vazgeçilmez temel ihtiyaçlardan biridir. Tüm Dünya da olduğu gibi ülkemizde de sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir, kaliteli sunulabilmesi, sağlıkta ekip çalışması ile mümkündür. Hemşire, bu ekip hizmetinin en temel unsurlarından biridir. Hemşire; din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin görev yapar, hizmet verir. Bu özel günde bir arada olmak, daha kaliteli hizmet verebilme adına meslek üyeleri arasında bilgi paylaşımı, ortak dilin gelişmesi anlamında oldukça önemlidir. Bu vesileyle sağlık ordumuzun beyaz melekleri olan hemşirelerimizin Dünya Hemşireler Gününü kutluyorum” dedi.

Hemşireler: Geleceğimiz teması ile düzenlenen etkinlikte Avrasya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Füsun Terzioğlu tarafından “21. Yy. da Hemşirelik Mesleğinin Geleceğine Yolculuk” konulu konferans verildi.

Moderatörlüğünü Özel İmperial Hastanesi Müdür Yardımcısı Saadet Gülbay ve Avrasya Üniversitesi Hemşirelik Programı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Belkız Kızıltan’ın yaptığı panelde Özel İmperial Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Şarli tarafından “Gelecekte Hemşireleri Neler Bekliyor?” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından, panelistlere ve kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Güncelleme Tarihi : 22.09.2023